Ženské lebky

Kód: 50309
Neohodnotené
€9,89

4 strán, 21x28 cm, 109 motívov, čierno-bielych, linie a farby

Detailné informácie

Podrobný popis

V tomto špeciálnom vydání nájdete viac ako 60 návrhov "cukrových ženských lebiek" v realistickom štýle s originálnymi interpretáciami vo štýloch tradičnom, neo-tradičnom, dotworku a karikatúrnom.

Sú znekludňujúce, krásne, plné záhad, elegancie a tajomstva. Ide o jednu z najdôležitejších postáv v realistických tetovaniach dneška a cukrová lebka je najobľúbenejšou ženskou postavou v tetovačskom svete. Nie všetci vedia, že táto postava bola inšpirovaná mexickým folklórom: je to Dia De Los Muertos, ktorá je v Mexiku zobrazovaná ako aristokratická, krásna žena s kvetmi na hlave, sladkým výrazom a lebkou namiesto tváre. V Mexiku je známa pod menom La Catrina, ale tiež ju nájdeme pod inými menami (Calavera Garbancera, Santa Muerte, "cukrová ženská lebka"...) a predstavuje modernú interpretáciu bohyne Mictecacíhuatl, aztéckej kráľovnej podsvetia.

V tetovačskom svete je cukrová ženská lebka stále populárnejšia a odráža technické zručnosti a talent tetovačov. Mexická maska zostáva hlavnou inšpiráciou pre cukrovú lebku, ale toto téma je tiež interpretované pomocou iných ženských postáv, od gejši po morskú pannu, čo samozrejme môžete nájsť medzi návrhmi tejto špeciálnej kolekcie.

Nepremeškajte ju!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: