10 najväčších trendov v tetovaní 2024

Rok 2024 je o posúvaní hraníc, prijímaní výziev a vnášaní inovácií do vášho umenia. Či už sa rozhodnete ponoriť do sveta anime, zvládnuť jemnosti mikrorealizmu alebo experimentovať s textúrami, kľúčom k úspechu je udržať si náskok. Tu je prehľad najhorúcejších trendov v tetovaní. Inšpirujte sa priekopníkmi v tomto odvetví, ale nezabudnite do svojho tetovania vložiť aj kúsok seba.

MICROREALISM

Tento štýl kladie dôraz na mimoriadne detailné a realistické tetovania v malom meradle. Umelci ako Oscar Akermo sú známi svojou schopnosťou vytvárať zložité a precízne diela, ktoré vyzerajú ako zmenšené verzie skutočných predmetov.

     

Práca od @oscarakermo

 

BLACKWORK

Štýl, pri ktorom sa používajú pevné čierne línie a tieňovanie na vytvorenie dramatických a pútavých vzorov. Tento štýl často obsahuje geometrické alebo kmeňové prvky, ktoré dodávajú tetovaniu odvážny a výrazný vzhľad. Pozrite si prácu významného tatéra Roxxa, ktorý sa špecializuje na tetovanie blackwork a dotwork.

     

Práca od @roxx_____, tetoval i Machine Gun Kelly (prvý obrázok)

 

ANIME

Tetovania inšpirované japonskou anime kultúrou, ktoré obsahujú postavy a motívy z populárnych anime seriálov a filmov. Tento trend je populárny medzi fanúšikmi anime, ktorí chcú tetovaním vyjadriť svoju vášeň pre tento žáner.

     

Práca od @bunnymachine

 

PATCHWORK

Štýl, ktorý vyzerá ako koláž rôznych motívov na koži. Tento trend umožňuje kombinovať rôzne vzory bez jednotného motívu, čím sa vytvára jedinečný a osobitý vzhľad.

     

 

TETOVANIA ZO SKLA A CHRÓMU

Štýl inšpirovaný reflexnými povrchmi skla a chrómu. Trend, ktorý získava na popularite vďaka umelcom z Južnej Kórey. Umelci ako Chan White @chan_white_, @kimo_ink razia cestu dizajnom s futuristickým nádychom, ktoré odrážajú hladké textúry skla a chrómu.

     

Práca od @chan_white_ a @kimo_ink 

 

PORCELÁNOVÉ TETOVANIE

Tento štýl čerpá inšpiráciu z tradičného čínskeho porcelánu. Tetovania majú jemné modré vzory a jemné kresby, ktoré vytvárajú elegantný a sofistikovaný vzhľad.

     

Práca od @ e.nal.tattoo

 

GLITTER TETOVANIE

Trblietavé tetovanie, známe aj ako Glitter Tattoo, je fascinujúci trend, ktorý sa rýchlo šíri medzi tatérami a ich klientelou. Táto štylizovaná forma umenia prináša do sveta tetovania nový rozmer lesku a glamouru.

     

Práca od @ amandagravestattoo

 

MAMBO'S DESTRUTTURATO TATTOO

Tento štýl sa vyznačuje odvážnym a nekonvenčným prístupom, v ktorom sa realistické prvky miešajú s geometrickými tvarmi a výraznými farbami. Umelec Mambo je známy svojou schopnosťou dekonštruovať obrazy a transformovať ich do jedinečných a dynamických kompozícií, ktoré vyvolávajú silné vizuálne dojmy.

     

Práca od @ mambotattooer

 

PATCH TATTOO

Tento štýl tetovania v skutočnosti pripomína vzhľad náplastí alebo nálepiek, ktoré sú akoby "prilepené" na koži. Tetovanie tak získava jedinečný a hravý vzhľad, ktorý je často farebný a výrazný.

     

Práca od @ dudalozanotattoo

 

GEOMETRICKÉ TETOVANIE

Jedným z najhorúcejších trendov v geometrickom tetovaní je používanie živých a farebných vzorov, ktoré môžu tomuto nadčasovému štýlu tetovania dodať svieži a moderný nádych.

     

Práca od @ gadzooxpdx

Tyto trendy reprezentují rozmanité a inovativní přístupy k tetování v roce 2024, které kombinují tradiční techniky s moderními vlivy a technologiemi.